موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: ارديبهشت 1392
18 ارديبهشت 1392

پروانه وثوق

 پروفسور پروانه وثوق را “فرشته نجات کودکان سرطانی ایران” و “مادر ترزای ایران” نامیده اند.

18 ارديبهشت 1392

يحيي عدل

 

زندگينامه پروفسور يحيي عدل از زبان دكتر عبدالحميد حسابي شاگرد ايشان برگرفته از كتابي تحت عنوان «زندگينامه پروفسور يحيي عدل همراه با خاطراتي از شاگردان استاد».

18 ارديبهشت 1392

توفیق موسیوند

متولد سال1315ه.ش، ورکانه-همدان،توانست فن‌آوری قلب مصنوعی خود را گسترش داده و آن را به استانداردی برای آینده تبدیل کند.

 

متولد سال ۱۲۹۴ هجری شمسی در قصردشت شیراز. اولین دستیار آزمایشگاهی علم آناتومی در ایران بود

18 ارديبهشت 1392

ابوالقاسم بختيار

 

دكتر بختيار نمونه انسانى بي نظير، فعال، بي پروا، داراي عقايد و برنامه هاي نو، مقاوم، سختكوش و پزشكى پركار بوده است كه تا حدود نود سالگى، همچنان به طبابت و خدمت به بيماران اشتغال داشته است،

18 ارديبهشت 1392

ابراهيم نعمت الهي

 

دكتر نعمت الهي پزشكي را در مدرسه دارالفنون به پايان رساند و براي تكميل تحصيلات ي به فرانسه رهسپار شد. پايان نامه خود را درباره "گلوتاتيون در حالات مختلف سلامت و بيماري"از تصويب گذراند.

18 ارديبهشت 1392

اميراعلم

دكتر اميراعلم در سال 1255 هجري شمسي در تهران به دنيا آمد. پدر ايشان حاج ميرزا علي اكبرخان آشوري قزويني ملقب به معتمدالوزرا و از كارپردازان ايران در بغداد و شامات بود.

18 ارديبهشت 1392

جهانشاه صالح

جهانشاه صالح در سال 1283 شمسي در كاشان به دنيا آمد. وي كوچكترين فرزند مبصرالممالك بوده و تحصيلات ابتدايي را در دبستان علميه كاشان به پايان برده است.

18 ارديبهشت 1392

عبدالحسين ميرسپاسي

دكتر عبدالحسين ميرسپاسي در سال 1286 در تهران پا به عرصه وجود گذاشت. مادر استاد شادروان ميمنت و پدر ايشان، مرحوم سيد اسماعيل ميرسپاسي (معزز الممالك) از صاحب منصبان وزارت دارايي و عدليه بودند.

17 ارديبهشت 1392

عبداله خان احمديه

در سال 1265 هجري شمسي در شهرستان آمل خانواده ميرزا محمدحسن بيك بندار كه از سران و محترمين طايفه بندار مازندران بود، صاحب نوزاد پسري شد كه نامش را عبداله گذاشتند. عبداله دوران كودكي و نوجواني را در آمل گذراند و مقدمات سوادآموزي را در مكتب هاي متداول آن زمان آموخت.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.