برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

استقبال گسترده از وبینار بین المللی آموخته های ایران در دستیابی به اهدای خون 100 درصد داوطلبانه

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وبینار بین المللی آموخته های ایران در دستیابی به اهدای خون 100درصد داوطلبانه و بدون چشمداشت مالی توسط موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون و سازمان انتقال خون با همکاری انجمن آسیایی طب انتقال خون برگزار شد.

در افتتاحیه این وبینار دکتر چادری، رییس انتقال انجمن آسیایی طب انتقال خون (AATM)، ضمن تشکر از سازمان انتقال خون ایران جهت سازماندهی این وبینار، به تشریح فعالیتهای AATM از جمله تشکیل کارگروه های متفاوت در زمینه های مختلف انتقال خون و برگزاری وبینارهای دوره ای جهت به اشتراک گذاشتن تجربیات کشورها پرداخت.

وی افزود: این وبینار به درخواست کشورهای عضو کارگروه اهدای داوطلبانه به خصوص مالدیو و عربستان، جهت استفاده از تجربیات ایران در رسیدن به اهدای 100 درصد اهدای داوطلبانه برگزار شده است.

در ادامه دکتر پیمان عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران ضمن تاکید بر اهمیت اهداکنندگان داوطلب در تامین منابع خونی پایدار و سالم در هر کشور، بر اهمیت برنامه ریزی طولانی مدت با حمایت همه جانبه دولت در دستیابی به اهدای 100 درصد داوطلبانه اشاره کرد و گفت: در حالی که در حال حاضر کشورهایی مانند آمریکا و ایرلند با بحران کم نظیر کمبود منابع خونی مواجهند، ایران توانسته است با تشدید فعالیتها و استمرار در برنامه های جذب و حفظ اهداکننده در طول همه گیری کرونا، ذخایر خونی خود را پایدار نگاه دارد.

در ادامه دکتر عبدالله نماینده سلامت خون دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت ضمن خوش آمد به شرکت کنندگان گفت: متاسفانه کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی دارای کمترین میزان اهدای داوطلبانه خون در بین سایر مناطق سازمان جهانی بهداشت هستند و برگزاری این گونه وبینارها، کمک شایانی به کشورهای منطقه جهت الگو برداری از نمونه های موفق از جمله ایران خواهد کرد.
در ادامه 7 سخنران از موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون و سازمان انتقال خون تجربیات ایران در رسیدن به اهدای خون100 درصد داوطلبانه و بدون چشمداشت مالی را به اشتراک گذاشتند که این تجارب شامل راه های موثر در جهت جذب و حفظ اهداکنندگان خون سالم، ارتقای مهارت های ارتباطی بین فردی کارکنان و اهداکنندگان خون، برنامه جذب و حفظ اهداکنندگان خون در ایران، تاثیر پیام تشکر بر بازگشت اهداکنندگان خون و نقش مدیریت خون بیمار در رسیدن به اهدای خون100درصد داوطلبانه بودند.
در پایان دکتر عشقی ضمن جمع بندی، به ارائه توصیه هایی در زمینه اهدای داوطلبانه خون ازجمله حمایت و پشتیبانی دولت، برنامه ریزی بلند مدت، اهمیت حفظ سلامت اهداکنندگان خون و لزوم توجه به عوامل اجتماعی و فرهنگی و همچنین ایجاد یک معاونت مرتبط در این زمینه پرداخت.
در این وبینار که با هدایت خانم دکتر مقصودلو، مسئول کارگروه اهدای خون 100 درصد داوطلبانه انجمن آسیایی طب انتقال خون، برگزار شد، 230 شرکت کننده از کشورهای مختلف آسیا و منطقه حضور داشتند.

در نهایت دکتر چادری ضمن اشاره به استقبال کم نظیر مخاطبان و همچنین بالا بودن سطح کیفی سخنرانی های ارایه شده، درخواست برگزاری برنامه های مشابه را از سوی سازمان انتقال خون ایران عنوان کرد.

گفتنی است، سازمان انتقال خون ایران در سال ۱۳۸۶ به عنوان اولین کشور منطقه به اهدای خون 100درصد داوطلبانه و بدون چشمداشت مالی رسیده است.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.