برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

اعتقاد بالای وزارت بهداشت به واکسن های ساخت داخل

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وزیر بهداشت گفت: با حرکت جهادی دولت و مردم، وضعیت واکسیناسیون کرونا در کشور، مناسب است. دوست داشتیم که واکسیناسیون کرونا را با واکسن های داخلی انجام دهیم اما زمان، اجازه نداد و ضرورت داشت که به هر شکل ممکن، واکسیناسیون با سرعت انجام شود.

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در نشست بررسی پیشرفت های موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: وزارت بهداشت اعتقاد بسیار بالایی به واکسن های داخلی دارد چون تمام مراحل ساخت و تولید را می بیند و نظارت می کند. بعضی رسانه ها به ویژه رسانه های بیگانه عنوان می کردند که وزارت بهداشت چگونه واکسن های داخلی را تایید می کند اما دقت وزارت بهداشت در این زمینه بسیار بالا است و هر واکسنی که تایید می شود، بی نظیر، با کیفیت، با اثربخشی و استانداردهای بالا است.

وی ادامه داد: اعتقاد داریم که هیچ مرزی بین وزارتخانه ها و دانشگاه ها وجود ندارد و کشور و مردم، واحد هستند. هیچ مرزی بین وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی نیست و افتخار می کنیم که وزارت جهاد کشاورزی، صرفا خدماتی نیست و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی متعددی دارد و امیدواریم که شاهد این اتفاق در سایر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی نیز باشیم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: دانشمندان موسسه قدیمی و با هویت رازی، باعث افتخار ما هستند. امروز مساله هویت بسیار مهم است. آمریکا بدون هویت، ریشه و تاریخ است اما ایران، کشوری با هویت و دارای دانشمندان نامی است و نام ایران با دانشمندان ارزشمندی همچون رازی در بزرگترین موزه های تحقیقاتی و پزشکی جهان می درخشد.

دکتر عین اللهی تصریح کرد: حرکت ارزنده واکسن سازهای داخلی برای مقابله با کرونا، این اطمینان را به ما می دهد که در آینده با هر تهاجم و ویروسی می توان مقابله و واکسن آن را تولید کرد و این حرکات به مردم اطمینان داد که دانشمندان، همگام با مردم هستند. برخلاف برخی کشورهای همسایه که همه چیز را وارد می کنند اما ایران، خلاقیت دارد.

وی گفت: موسسه رازی را از خودمان می دانیم و حتما حمایت می کنیم که واکسن رازی کووپارس به قیمت مناسب خرید و بعد از تامین نیاز داخلی، صادر شود. با توجه به برآورد نیاز کشور، اولویت ما واکسن های تولید داخل است چون دیگر واردات واکسن کرونا نخواهیم داشت و عمدتا متکی به تولید داخلی خواهیم بود. شعار اصلی دولت، "ما می توانیم" است و در خیلی از امور با مدد مجلس، موفق می شویم بسیاری از مشکلات را حل کنیم.

وزیر بهداشت یادآور شد: در کرونا با فاجعه ملی و جهانی روبرو بودیم بگونه ای که در کشور روزانه تا ۵۰ هزار بیمار جدید شناسایی می شدند و ۷۰۰ نفر نیز جان خود را از دست می دادند. هفته گذشته جلسه ای با مدیران موسسه روبرت کخ آلمان داشتیم و تولید واکسن کرونا در پلتفرم های مختلف در ایران، باعث تعجب آنها شده بود اما این حرکت، نمادی از تحقق شعار "ما می توانیم" است.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.