برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

پاستوکووک ایمن‌ترین واکسن دنیاست/ اثربخشی این واکسن در گروه سنی ٣ تا ١٨ سال

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: واکسن پاستوکووک که تولید مشترک ایران و کوباست، ایمن‌ترین واکسن دنیا محسوب بوده و قابلیت استفاده برای افراد زیر ۱۸ سال را دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران در نشست خبری گزارش پیشرفت مطالعه و تولید واکسن پاستوکووک در ایران اظهار کرد: واکسن پاستوکووک ایمن‌ترین واکسن دنیا محسوب می‌شود و باید توجه داشت که انستیتو پاستور ایران به عنوان تنها انستیتو پاستور جهان وارد طراحی و تولید واکسن شده است.

او ادامه داد: واکسن پاستوکووک که تولید مشترک ایران و کوباست قابلیت تزریق به سنین ٣ تا ١٨ و بالاتر از ١٨ سال را دارد و مجوز تزریق به کودکان را گرفته است.

بیگلری با اشاره به اثربخشی واکسن در برابر جهش‌های مختلف کرونا بیان کرد: پاستوکووک می‌تواند با بازمهندسی مجدد با چندین جهش به صورت همزمان هم در واکسن اصلی و هم در واکسن یادآور مقابله کند و به همین دلیل این واکسن به عنوان یکی از بارزترین و شاخص‌ترین طراحی‌ها در زمینه واکسن‌های کووید محسوب می‌شود.

رئیس انستیتو پاستور ایران اظهار کرد: خوشبختانه کارآزمایی‌های یک و دو موفقیت واکسن پاستوکووک را ثابت کرد و در فاز سوم هم در ۴۴ هزار نفر در کشور کوبا و ٢۴ هزار نفر در ایران در هشت شهر کشور مورد مطالعه قرار گرفت و کارایی و ایمنی خودش را به اثبات رساند. واکسنی که اکنون در دسترس مردم است، واکسنی است که علاوه بر اینکه می‌تواند ایمنی خوبی را ایجاد کند، یکی از ایمن‌ترین واکسن‌هایی است که برای کووید ۱۹ ساخته شده است.

بیگلری گفت: استفاده این واکسن در گروه سنی زیر ١٨ سال از ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود دانش آموزان و والدین با خیال راحت از این واکسن استفاده کنند. همانطور که می‌دانیم نوزاد ایرانی وقتی که به دنیا می‌آید، قبل از اینکه طعم شیر مادر را بچشد، واکسنی از انستیتو پاستور ایران را دریافت کرده است و این بار هم افتخار داریم که واکسنی مطمئن را تقدیم کودکان و والدین کشور کنیم.

رئیس انستیتو پاستور ایران بیان کرد: توجه به اینکه یادآور واکسن پاستوکووک می‌تواند هم در افرادی که قبلا به کرونا مبتلا شدند، فقط یک دوز یادآور ایمنی کافی ایجاد کند و همچنین این دوز یادآور می‌تواند برای واکسن‌های دیگر هم به عنوان بوستر به کار رود و اثبات شده که کارآیی بسیار خوبی دارد؛ همچنین نشان داده شده است که وقتی واکسن همراه با یادآورش استفاده می‌شود، بسیار مناسب است و خوشبختانه این تنها واکسن دنیاست که دوز یادآور دارد و با دوز یادآور می‌تواند بیش از ٩١.۶ و حدود ٩٢ درصد کارآیی در پیشگیری از بیماری شدید و بستری شدن داشته باشد که افتخاری برای انستیتو پاستور ایران است محسوب می‌شود.

مدیر کارآزمایی بالینی پروژه واکسن پاستوکووک درباره اثربخشی واکسن در کودکان بیان کرد: در فاز یک و ٢ واکسن در کوبا ٣۵٠ کودک وارد مطالعه شدند و تزریق ٢ دوز واکسن سوبرانا ٢ هیچ عارضه جدی یا شدید منتسب به واکسن مشاهده نشد و الگوی بی‌خطری واکسن مشابه بالغین ١٩ تا ٢٩ سال بود.

ادامه مقاله

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.