برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

جابجایی رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی بعد از ارزشیابی بر اساس تولید فناوری

نوشته شده توسط www.isna.ir در . ارسال در خبرهای پزشکی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تمرکز این وزارتخانه بر رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس تولید فناوری به جای شمارش مقالات، گفت:

رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس تعداد فناوری موجب جابه جایی رتبه دانشگاه‌ها و سبب شد تا معاونت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌ها به فکر ارتقای موقعیت خود شوند.

 

به گزارش ایسنا، دکتر فرید نجفی امروز در آیین افتتاح مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به ماموریت‌های چهارگانه این مرکز با تاکید بر اینکه این ماموریت‌ها از نیازهای کشور است، افزود: بر اساس تجاربی که در دانشگاه و هم در ستاد وزارت بهداشت دارم، شاهد بودم که وقتی اختراعی در دانشگاه‌ها تولید می‌شود، برای ارزشگذاری، اختراعات به دفتر توسعه پژوهش ارجاع داده می‌شود که نیاز است این امر در حوزه تحقیقات صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ارزش گذاری اختراعات نیازمند ساختار منسجم‌تری است، مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت را مرجعی در این زمینه دانست که می‌تواند پاسخگوی سوالات حقوقی و تجاری سازی فناوران باشد.

نجفی با اشاره به چالش‌های فناوران دانشگاهی در ارزش گذاری فناوری‌های تولید شده، خاطر نشان کرد: در حوزه تجاری سازی فناوری یکی از توقعات ما از این مرکز تسهیل سازی است، ضمن آنکه در زمینه سیاستگذاری حوزه علوم پزشکی نیاز به کار بیشتری است، به گونه‌ای که معتقدم فناوری‌های حوزه سلامت یک حوزه بکر است و نیاز به تعامل میان بازیگران این عرصه است.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به ارزشیابی و رتبه بندی دانشگاه‌ها گفت: آنچه که تاکنون انجام شده رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس شمارش مقالات بوده است، ولی در سال جاری این رتبه بندی بر اساس تولید فناوری بوده که این امر موجب جا به جایی دانشگاه‌ها شد.

نجفی تصریح کرد: از زمانی که با بررسی فناوری تولید شده، رتبه‌های سوم دانشگاه‌ها به رتبه هشتم رسیدند، معاونت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌ها به دنبال کسب موقعیت بالاتر در این زمینه هستند.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.