برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

پایش فشارخون ایرانی ها

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش ایلنا، باقر لاریجانی نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیر واگیر با اشاره به روند اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور اظهار داشت: بخش اول این برنامه به اطلاع رسانی اختصاص داشت و از عید فطر فاز اجرایی این بسیج آغاز شده است.

لاریجانی با بیان اینکه انتظار می رود حدود 20 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال کشور در طی این بسیج ملی مورد پایش و کنترل فشارخون قرار گیرند، افزود: این امر با مشارکت تمامی مراکز ارائه خدمات و مراقبت های اولیه بهداشتی در سراسر کشور اعم از خانه ها و پایگاه های بهداشت روستایی و شهری، مراکز خدمات جامع سلامت، بیمارستان ها، درمانگاه ها و ایستگاه های فعال شده توسط بخش ها و سازمان های خارج از وزارت بهداشت انجام می گیرد.

نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیر واگیر ادامه داد: در این برنامه افراد در معرض خطر برای دریافت خدمات تشخیصی و درصورت لزوم دریافت درمان های لازم به مراکز سطح 2 و 3 در بیمارستان های عمومی و تخصصی در سراسر کشور ارجاع داده شده و یا به مراکز سنجش خصوصی مراجعه خواهند کرد.

وی افزود: فرآیند شناسایی، مراقبت و درمان بیماران مبتلا به فشار خون محدود به زمان اجرای بسیج نخواهد بود و با توجه به اهمیت موضوع به عنوان یکی از خدمات اولیه سلامت در دسترس بیماران قرار می گیرد.

لاریجانی یکی از اهداف اصلی بسیج ملی کنترل فشار خون را ارتقای سطح دانش عمومی و آگاهی جامعه نسبت به ابعاد مختلف فشار خون بالا، لزوم مراقبت از آن و پیامدهای ناشی از عدم کنترل فشار خون ذکر کرد و گفت: این موضوع با تلاش و مشارکت گسترده تمامی بخش های درگیر در برنامه ریزی و اجرای بسیج ملی به شکل جدی مورد پیگیری قرار گرفته و حجم بسیار زیادی از اطلاعات و دانش مربوطه به هموطنان ارائه شده است. همچنین لازم می دانم از تمامی دست اندرکاران این امر قدردانی کنم.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.