برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

پزشک متخصص زنان در هلند پنهانی از اسپرم خود برای باردار کردن ۲۱ زن استفاده کرد

نوشته شده توسط er.euronews.com در . ارسال در خبرهای پزشکی بین الملل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مقامات بیمارستانی در شهر لایدن هلند تایید کرده‌اند که یک پزشک متخصص هلندی شاغل در این بیمارستان از اسپرم خود برای لقاح مصنوعی و باردار کردن ۲۱ زن استفاده کرده است.

مسئولان بیمارستان گفته‌اند این فرد، که «جو بیک» نام داشته و در سال ۲۰۰۹ درگذشته است، در بین سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۸۶ اسپرم خود را برای لقاح مصنوعی زنان بدون رضایت آنان به کار برده است.

این سومین مورد شناخته شده در هلند است که در آن یک متخصص زنان بدون رضایت از اسپرم خود در درمان ناباروری افراد استفاده می‌کند.

رسوایی اخیر بعد از آن افشا شد که یک سازمان سرپرست کودکان به نام FIOM که امور خانوادگی مربوط به پدرهای ۲۱ کودک را برعهده دارد سال گذشته برای دریافت اطلاعات ژنتیکی کودکان به آن‌ها مراجعه کرد.

مطابق قانون سال ۲۰۰۴ هلند تمامی شهروندان بالای ۱۶ سال این کشور حق دارند هویت والدین بیولوژیکی خود را بدانند. با آزمایش تست دی‌ان‌ای اما مشخص شد که تمام ۲۱ کودک مورد بحث دارای یک پدر بیولوژیکی واحد هستند.

یک سخنگوی مرکز آلریجن لایدن گفت: «به نظر می‌رسد که این پزشک اسپرم خود را اهدا کرده و از آن برای تلقیح مادران باردار در انتظار اسپرم به صورت ناشناس استفاده کرده است.»

وی اضافه کرد: «هیچ سابقه‌ای وجود ندارد که نشان دهد فرزندان و والدین آن‌ها از این موضوع مطلع بوده‌اند.»

رسوایی در هلند؛ یک پزشک با استفاده از اسپرم خود ۴۹ بار پدر شد

فرانسه؛ آزادی متخصص بیهوشی که به ظن ایجاد مسمومیت و مرگ بازداشت شده بود

پزشک بچه دزد در اسپانیا گناهکار شناخته شد اما مجازات نمی‌شود

پیتر جو، یکی از اعضای هیئت مدیره مرکز آلریجن لایدن، در این باره گفت: «روش عمل این پزشک در آن زمان غیرقابل قبول است. ما از این موضوع بسیار شوکه شده‌ایم.»

بیمارستان از هر شخصی که توسط این متخصص زنان تحت درمان قرار گرفته درخواست کرده است که با آن‌ها تماس بگیرد در همان حال که اعلام کرده است نمی‌توانند «احتمال کشف ده‌ها فرزند دیگر» را رد کنند.

پیشتر در اکتبر ۲۰۲۰ آزمایش‌های دی‌ان‌ای نشان داده بود که یک متخصص زنان پدر بیولوژیکی ۱۷ کودک بوده است. یک سال قبل از آن نیز معلوم شده بود که پزشک دیگری از اسپرم خود به عنوان اسپرم پدر برای ۴۹ تلقیح مصنوعی بدون آگاهی مادران استفاده کرده است.

تحقیقات مستقل در مورد این اتفاق از ماه ژانویه امسال آغاز شده و انتظار می‌رود نتایج آن تابستان آینده منتشر شود.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.