برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

مرگ ۲۴ نفر در آرژانتین در اثر استفاده از ماده مخدری که برای فیل‌ها استفاده می‌شد

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی بین الملل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بازرسان آرژانتینی توانستند روز پنج‌شنبه مادۀ مخدری را شناسایی کنند که با کوکائین تقلبی آمیخته شده بود و هفته گذشته باعث مرگ ۲۴ نفر در حومه شهر بوئنوس آیرس شد.

 

کارشناسان مواد مخدر در این کشور پس از ۹ روز تلاش توانستند «کارفنتانیل» را شناسایی کنند؛ یک ماده مخدر که ۱۰ هزار برابر قویتر از مورفین و ۱۰۰ برابر قویتر از فنتانیل و ۵۰ برابر قویتر از هروئین است؛ استفاده از آن برای انسان کاملا ممنوع است و تنها برای آرام کردن حیوانات عظیم‌الجثه مانند فیل‌ها و کرگدن‌ها استفاده می‌شود.

دادگستری آرژانتین اکنون باید بررسی کند که چگونه این ماده بسیار خطرناک با کوکائین تقلبی ترکیب شده و آیا این کار بطور تصادفی روی داده یا عمدا انجام شده است؟

personas en argentina conteniacutea una droga para sedar elefantes

رسوایی در هلند؛ یک پزشک با استفاده از اسپرم خود ۴۹ بار پدر شد

فرانسه؛ آزادی متخصص بیهوشی که به ظن ایجاد مسمومیت و مرگ بازداشت شده بود

حادثه مرگ این ۲۴ نفر در ۲ فوریه روی داد؛ زمانی که بیمارستان‌ها در حومه غربی بوئنوس آیرس با صدها نفر با مشکلات تنفسی جدی روبرو شدند. ۲۴ نفر از این افراد جان باختند و بقیه پس از اینکه بدنشان به «نالوکسان» پاسخ داد نجات یافتند.

نالوکسان دارویی است که از آن به عنوان پادزهر برای خنثی کردن اثر مواد مخدر از جمله فنتانیل استفاده می‌شود.

کارشناسان مواد مخدر آرژانتین تمام هفته گذشته را صرف یافتن اثری از فنتانیل یا یکی دیگر از بیش از ۲۰۰ ماده افیونی کردند که حدس می‌زدند عامل این مرگ‌ها باشد؛ اما پس از انجام دهها آزمایش، پی به وجود کارفنتانیل بردند.

همه قربانیان حادثه ۲ فوریه فقیر بودند که با فروش کارتن و سایر مواد قابل بازیافت، پول اندکی به دست می‌آوردند و در ازای دریافت هر دُز از این ماده مخدر حدود ۱ دلار پرداخت می‌کردند.

کارشناسان سیستم قضایی آرژانتین همچنین تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند تا بدانند آیا این ماده در بدن دیگر قربانیان کوکائین در این کشور نیز وجود داشته است یا خیر؛ با این امید که از این راه به سرنخ‌هایی درباره چگونگی تولید و توزیع آن در جامعه دست یابند.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.