برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

فرانسه؛ آزادی متخصص بیهوشی که به ظن ایجاد مسمومیت و مرگ بازداشت شده بود

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی بین الملل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک پزشک متخصص بیهوشی در فرانسه که به ظن مسموم کردن عمدی شماری از بیماران بازداشت شده بود، با وجود مخالفت دادستان، با دستور قاضی پرونده و تحت نظارت پلیس آزاد شد.

دکتر فردریک پشیه، متخصص بیمارستانی در شهر بزانسون، دو سال پیش به ظن مسموم کردن عمدی هفت بیمارِ درگذشته تحت بازرسی قرار گرفته بود.

دادگاه اعلام کرده که وی مظنون است که سبب ۱۷ مورد سانحه حین عمل جراحی شده است و ۷ تن از بیماران که از ۳۷ تا ۵۳ سال سن داشته‌اند حین بیهوشی دچار ایست قلبی شده، درگذشته‌اند.

اتین مانتو، دادستان بزانسون فرانسه اعلام کرد این پزشک ۴۷ ساله در ارتباط با ۶۶ مورد تخلف پزشکی بازداشت شده که شماری از آنها «مسمومیت‌هایی هستند که بیش از دو سال پیش» روی داده‌اند اما از این میان دادگاه تنها بررسی ۱۷ مورد را وارد دانسته است.

پرونده تازه علیه فردریک پشیه جدا از پرونده‌ای است که در سال ۲۰۱۷ میلادی برای بازرسی عملکرد وی به جریان افتاده بود.

وی در جریان پروندهٔ پیشین اتهامات وارد شده را بطور کامل انکار کرده و آزاد شده بود. با این وجود تحت نظارت پلیس قرار داشت و از ادامه فعالیت حرفه‌ای محروم شده بود.

بازرسان پرونده ظنین هستند که این پزشک مختصص، عامدانه مقدار داروی بیهوشی را پیش از تزریق به بیماران دستکاری می‌کرده تا در جریان عمل جراحی اختلال پیش بیاید و آنگاه وی بتواند با استفاده از مهارت‌های خود بیمار را دوباره به هوش بیاورد.

یکی از نکات پرونده آن است که آقای پشیه بارها حین انجام کار با همکاران متخصص خود در مورد چگونگی انجام فرآیند بیهوشی و به‌هوش آوردن بیمار دچار اختلاف نظر شده و با آنها مشاجره کرده است.

اتفاقات ناگوار مربوط به «بیهوشی حین عمل جراحی» در هر دو مرکز خدمات درمانی که وی در آنها کار می‌کرده روی داده و این امر اتهام این متخصص بیهوشی را برجسته می‌کند.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.