برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

اعلام کشف سویه جدید ویروس کرونا در فرانسه مردم را به وحشت انداخت

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی بین الملل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خبر کشف سویه جهش‌یافته جدید از ویروس کرونا از روز سه‌شنبه ۴ ژانویه (۱۴ دی) در فرانسه جنجال زیادی بر پا کرده و باعث وحشت و نگرانی بسیاری از مردم این کشور شده است.

این خبر که به طور رسمی اعلام نشده و تنها در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها به آن پرداخته می‌شود، مربوط به ویروسی است که پروفسور دیدیه رائولت، پزشک متخصص بیماری‌های عفونی در بیمارستان و پژوهشکده بیماری‌های عفونی مارسی (پژوهشکده عفونی مدیترانه) مدعی کشف آن شده است. پروفسور رائولت یک چهره علمی جنجالی در فرانسه است که در ابتدای شیوع کووید-۱۹ مدعی کشف داروی این بیماری شد.

ظاهرا رائولت این سویه سارس کوو ۲ را نخستین بار در اواخر سال گذشته میلادی در بدن بیماری بازگشته از کامرون در شهر کوچک فورکالکیه مشاهده کرد. سویه جدید موقتا «بی.۱.۶۴۰.۲» نامگذاری شد، اما بیمارستانی که این دانشمند در آن کار می‌کند، آن را سویه «آی‌اچ‌یو» خوانده که مخفف نام همان مرکز درمانی و پژوهشی است.

بنا به اعلام پژوهشکده مدیترانه، تاکنون نتیجه آزمایش این سویه کرونا در بدن ۱۲ نفر مثبت در آمده است. همچنین مطالعه انجام شده به دست پژوهشگران این مؤسسه علمی نشان می‌دهد که سویه جدید حاصل ۴۶ جهش ویروس کروناست.

تردیدهای زیادی در زمینه ماهیت این سویه وجود دارد و هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا این سویه از دامنه اثربخشی واکسن‌های فعلی خارج است یا نه و این که میزان سرایت آن چقدر است.

اما واکنش‌ها به این خبر در فرانسه بسیار زیاد بوده و بسیاری از دانشمندان تعجیل در افشای اطلاعات مربوط به سویه جدید را نمی‌پسندند. به نظر می‌رسد در اعلام کشف سویه جدید با هیچ مرجع علمی برجسته بین‌المللی مشورت نشده یا درخواستی برای این کار نشده است. سازمان بهداشت جهانی نیز تاکنون هیچ نظری در این مورد نداده است.

این خبر به طور گسترده در فرانسه منتشر شده و برخی رسانه‌ها حتی گفته‌اند که تاکنون صدها نفر در این کشور به سویه جدید مبتلا شده‌اند.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.