برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

یک زن آرژانتینی دومین مبتلا به اچ‌آی‌وی نام گرفت که بدون مداخله پزشکی درمان شدنفوذ کرم به داخل مغز یک مرد پس از ۲۰ سال منجر به تشنج شد

نوشته شده توسط per.euronews.com در . ارسال در خبرهای پزشکی بین الملل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بررسی‌های دانشمندان نشان می‌دهد که علت ابتلای ناگهانی یک مرد ۳۸ ساله در آمریکا به تشنج وجود کرم‌های نواری مُرده در مغزش بود.

بنا به نتیجه تحقیقی که روز پنجشنبه در نشریه «ژورنال پزشکی نیوانگلند» منتشر شد این مرد به «نوروسیستی‌سرکوزیس» (neurocysticercosis) مبتلا شده است. این نوع عفونت انگلی ناشی از نفوذ ۲۰ سال پیش کرم‌های نواری به داخل مغز این مرد بود.

پزشکان در بررسی‌های اولیه متوجه وجود سه جراحت در مغز این مرد اهل گواتمالا شده بودند. او پیش از مهاجرت به ایالات متحده در مناطق روستایی گواتمالا زندگی می‌کرد.

نام این بیمار به طور علنی منتشر نشده است و مشخص نیست که کرم‌های نواری چگونه به بخش‌هایی از مغزش راه یافته بودند. با این حال پزشکان احتمال می‌دهند که او غذایی را مصرف کرده بود که توسط یک فرد مبتلا به کرم‌های نواری تهیه شده بود.

ادوارد رایان از دانشمندانی که این مورد نادر ابتلا به «نوروسیستی‌سرکوزیس» را بررسی کرده است می‌گوید که پرونده پزشکی این مرد ۳۸ ساله از آن جهت جالب است که کرم‌های نواری با وجود اینکه مدت‌ها پیش کشته شده بودند اما پس از مدت‌ها منجر به تشنج شدند.

ابتلا به عفونت‌های انگلی مغز در آمریکا پدیده‌ای نادر محسوب می‌شود. یکی از آخرین موارد آن زنی بود که پزشکان در سال ۲۰۱۹ مغزش را جراحی کردند. جراحان تصور می‌کردند که تومور در مغز او شکل گرفته است اما در واقع یک کرم نواری کوچک به مغزش نفوذ کرده بود.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.