برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

خانم ها می پرسند: خواب باسینه بندآری یاخیر؟

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی بین الملل

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

چه خوشتان بیاید چه خوشتان نیاید، این را باید بدانید که خوابیدن با سینه‌بند شباهت زیادی به فلسفه‌ی خوردن ماهی ساردین یا معجون مارمایت دارد، یعنی یا عاشقش می‌شوید یا از آن تنفر پیدا می‌کنید!

برخی از خانم‌ها برای این که سینه‌هایی جوان و خوش‌حالت داشته باشند، خود را قربانی این کار می‌کنند و آن‌قدر به پوشیدن سینه‌بند در هنگام خواب ادامه می‌دهند تا برایشان تبدیل به عادت ‌شود.افراد دیگری هم هستند که هرچند دستخوش این احساس می‌شوند که انگار پشت میله‌های زندان هستند، اما باز با سینه‌بند می‌خوابند و هر طوری شده با روزهای اولیه‌ی سخت و دشوار آن، کنار می‌آیند.ده‌ها سال از بحث خوابیدن یا نخوابیدن با سینه‌بند گذشته است ولی اکنون زمان آن فرارسیده تا یک‌بار برای همیشه، دریابیم که خوابیدن با سینه‌بند واقعا برای سلامتی زن‌ها خطرآفرین است یا خیر؟این افسانه قدمتی دیرینه دارد که خوابیدن با سینه‌بند می‌تواند عاملی برای ابتلای به سرطان سینه باشد ولی این ادعا از بیخ و بن دروغ است.هالی پیدرسن، پزشک و مدیر کلینیک تخصصی بیماری‌های سینه در کلیولند، به مجله‌ی Women’s Health گفته است: «هنوز هیچ مدرکی در دست نیست که هر گونه سینه‌بند یا بستن سینه‌ها با هر وسیله‌ای مضر و برای سلامتی زنان زیان‌آور باشد.»breasts rest side BUST

پژوهشگران مؤسسه‌ی شاخص‌های زیستی و پیشگیری اپیدمیولوژی سرطان در پژوهشی به این یافته‌ی علمی دست یافتند که پوشاندن سینه‌های زنان با هر پوششی و در هر سنی، نمی‌تواند هیچ تاثیر و نقشی در ابتلای زنان به بیماری سرطان سینه داشته باشد. از این رو، با قاطعیت تمام می‌توان حکم داد که هیچ دلیلی برای نپوشاندن سینه‌ها به هنگام خواب وجود ندارد.

مطالعه بیشتر

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.