عناصرغذائی

در . ارسال در تغذیه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


آنچه كه مي خوريم درواقع متشكل ازسه عنصراصلي است: چربي ها، پروتئين ها، و كربوهيدراتها.تمام مواد غذايي بگونه اي متشكل ازاين سه عنصراصلي هستند.

هرسه درايجاد وزن وچاقي مي توانند مقصرباشند.بنابراين خوب است كه درابتدا با مشخصات كلي اين مواد آشنا شويم.hand drawn food elements
چربی و غذا
چربیها: نه تنها مقدار چربی بلکه نوع آن نیز بر سلامت بدن تاثیر می گذارد. بهتر است بدانید که منابع چربیها شامل است بر :
الف ) مواد حیوانی شامل گوشتها ( گاو ، گوسفند، طیورو ماهیان ) و لبنیات.
ب ) مواد گیاهی شامل دانه های خوراکی ( تخمه آفتاب گردان ، ذرت ، کنجد ) آجیلها ( گردو ، بادام زمینی ، سویا )میوه ها ( نارگیل ، زیتون ، آووکادو)
روغنها از لحاظ شیمیایی به دو نوع کلی تقسیم می شوند: چربیهای اشباع شده ( مثل چربی گوشت و روغن نارگیل ، ایندسته از چربیها در حرارت معمولی سخت و کدر هستندو عامل اصلی تصلب شرایین می باشد) و چربیهای اشباع نشده مرکب ( مثل روغنهای نباتی همچون روغن سویا ،آفتابگردان ،کنجد و پنبه دانه که معمولا در حرارت معمولی مایع و شفاف هستند ) و چربیهای اشباع نشده ساده ( روغن زیتون و روغن هسته انگورو روغن بادام که درون یخچال بصورت نیمه شفاف و سفت در می آیند.)اما چربیها ی اشباع نشده مرکب نیز یک خطر مهم دارند و آنهم تولید رادیکالهای آزاد و آسیب به ساختار سلولهاست .
پس بهتر است مصرف روغنها و یا چربیها را در حداقل خود قرار دهید تا سالم بمانید. اینجا توصیه های کوتاهی برای مصرف روغنها دارم:
روغن آفتاب گردان ، کنجد ، ذرت : چربی غیر اشباع آن بالاست . مصرف کم آنها خوب است و بهتر است حرارت نبینند.
روغن کنجدبوداده : برای افزودن به سالادها و به عنوان چاشنی توصیه می شود( زیرا بسیار معطر می باشد).
روغن دانه های آجیلی (گردو ، فندق ) : معطر و بامزه ولی گران است. اشباع نشده با زنجیره های مضاعف می باشد.مقداراندک این روغن بعنوان چاشنی غذاتوصیه می شود.
روغن سویا : شبیه روغن ذرت و ارزان است . اشباع نشده با زنجیره های مضاعف می باشد.در حد اعتدال و با اندکی حرارت استفاده کنید.
روغن پنبه دانه : چربی اشباع شده آن بالاست . وچون احتمال آلودگی آن به مواد توکسیک ( مواد ضد آفت ) می رود بهتر است کمتر استفاده شود.
روغن بادام زمینی : روغن مناسبی است و مصرف آن در حد اعتدال توصیه می شود.
روغن آووکادو : بیشتر تک زنجیری ، فاقد عطر ولی گران است . مصرف آن در حد اندک ( بصورت چاشنی ویا نان و کره ) توصیه می شود.
روغن زیتون : خوب ، مفید ونسبتا ارزان قیمت. روغن زیتون از بهترین روغنها برای آشپزی و سالاد می باشد.
روغن خرما ، هسته خرما و نارگیل : لطفا از مصرف آن منصرف شوید.
کره کاکائو : گرچه بظاهر باید بسیار مضر باشد ولی ازآنجا که در بدن تبدیل به چربی اشباع شده تک زنجیری می شود لذا مصرف آن بی خطر است . نکته مهم آنکه می توان آنر ا برای رفع خشکی پوست به بدن مالید.
روغنها ی نباتی (وهمچنین روغن مارگارین): مخلوطی از روغنها ی اشباع شده و اشباع نشده است ولی در اثر فرایند های شیمیایی دفرمه می شود.
روغن چربی گوشت گاو ، گوسفند یا مرغ : بسیار اشباع بوده و برخلاف روغنهای گیاهی حاوی کلسترول می باشد. بهتر است به هیچوجه مصرف نشوند ویا بسیار کم استفاده شوند.
کره : بسیار اشباع شده و انباشته از کلسترول است . حتی الامکان ازمصرف کره ها ، بستنی ها و فراورده های شیر چربی نگرفته اجتناب کنید.
روغن ماهی : از آنجاییکه حاوی امگا _ 3 می باشد ( این ماده به پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی کمک می کند ) مصرف آن توصیه می شود. چنانچه به خوردن آن راغب نیستید می توانید از کپسولهای امگا – 3 استفاده نما یید. روغن سویا و کانولا نیز حاوی مقادیر اندکی از امگا – 3 می باشد.روغن بزرک ( روغن کتان ) نیز حاوی امگا – 3 می باشد ولی از آنجاییکه بسرعت در معرض هوا اکسیده و توکسیک می شود لذا توصیه می گردد که مقدار اندکی از آن را داخل ضروف درب دار و ضد نور داخل یخچال نگهداری نموده و پس از هر بار مصرف درب انرا محکم کنید.
سایر منابع امگا – 3 عبارتند از : گیاه خرفه ، روغن شاهدانه و رازک.
چربی غیر اشباع ساده بسیار مفید می باشد ،زیرا سبب کاهش کلسترول مضر خون می گردد. چربی غیراشباع مرکب نیز این خاصیت رادارد ولی کلسترول مفیدخون رانیز کم می کند.
خطر عمده چربیها مربوط به چربی حد واسط می باشد که در حین تبدیل روغنهای گیاهی مایع به روغن جامد ونیمه جامد ونیز در طی طباخی شکل می گیرند.این نوع چربی در گوشت و لبنیات نیز فراوان هستند.
ارتباط بین مصرف چربی و کلسترول خون
چربی رژیم غذایی باعث افزایش کلسترول خون می شود . کلسترول نوع خاصی از چربی است كه دردونوع كلي وجوددارد:
الف) كلسترول بد(LDL) که سبب بروز بیماریهای قلبی عروقی، افزایش فشار خون ، سکته قلبی و مغزی و ... می شود.
ب) كلسترول خوب( HDL ) كه باجذب كلسترول مازاد بدن ورسوب آنها دركبد مانع ازبروز بیماری ها ي قلبي عروقي مي شود.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.