درمان زگیل مقعدی درطب سنتی

نوشته شده توسط https://healing-colorectal.com در . ارسال در سبزی ها،غلات ،میوه جات،وداروهای گیاهی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بیماری زگیل مقعدی روش های درمانی زیادی دارد. یکی از درمان هایی که در ابتدای بیماری استفاده می شود، درمان های طب سنتی است. لازم به ذکر است،

درمان زگیل مقعدی در طب سنتی می بایست زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.
انواع مواد طبیعی موثر در درمان زگیل مقعدی
روغن کرچک و تخم کرچک

استفاده موضعی روزانه و مرتب از روغن کرچک، در روند بهبود بیماری تأثیر دارد. لازم به ذکر است، این درمان گیاهی مناسب کودکان نیست. می توانید تخم کرچک را با عسل مخلوط کنید و روی زگیل ها بمالید.
چسب نواری

استفاده از چسب نواری روی زگیل ها، زگیل های مقعدی را مانند سمباده از بین می برد. چسب نواری می بایست ۶ روز روی زگیل ها باقی بماند.
سرکه سیب

استفاده موضعی از سرکه سیب و ترکیب سرکه سیب با ترب، یکی از روش های مؤثر درمان زگیل مقعدی است.
سیر
سیر یکی از گیاهان پرخاصیت ضد ویروس و عفونت است. سیر له شده را روی زگیل ها بگذارید. توجه داشته باشد، این درمان مؤثر با سوزش همراه است.
روغن پونه کوهی

روغن گیاه پونه کوهی را برای کم شدن سوزش درمانی، رقیق کنید. روغن رقیق شده را برای درمان بیماری، روی زگیل ها بمالید.
زردچوبه

گیاه زردچوبه یک گیاه سرشار از آنتی اکسیدان است. زردچوبه خاصیت لایه برداری نیز دارد. برای از بین بردن بیماری، زردچوبه را روی زگیل ها بمالید.
روغن درخت چای
روغن درخت چای، خاصیت درمانی بسیاری دارد. ۳ قطره از روغن را در آب رقیق کنید و تا بهبود کامل بیماری روی زگیل ها بمالید.
آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا را می توانید، به تنهایی یا با روغن زیتون ترکیب کرده و برای درمان زگیل مقعدی استفاده کنید.
سیب زمینی

سیب زمینی دارای ویتامین های A، C، B، آلوئه وراآهن، کلسیم و پتاسیم است. با خوردن سیب زمینی سیستم ایمنی بدن قوی می شود. با قوی بودن سیستم ایمنی، بدن ویروس این بیماری را دفع می کند. برای درمان زگیل مقعدی در طب سنتی، استفاده از سیب زمینی جایگاه ویژه ای دارد. سیب زمینی با خاصیت آنتی بیوتیکی که دارد، بسیاری از بیماری های پوستی و زخم ها را درمان می کند.
پوست موز

پوست موز با ویتامین ها و خواصی که دارد، یک مسکن ضد درد طبیعی است. پوست موز را برای برطرف کردن خارش، زخم و عفونت مقعد، به زگیل های مقعدی بمالید. باید توجه داشته باشد از پوست موز رسیده استفاده کنید. پوست موز نارس در درمان بیماری تأثیری ندارد. موز دارای ویتامین های B6، B12، منیزیم، پتاسیم، کربوهیدرات و مواد مغذی دیگر است.
آب آناناس

آب آناناس با داشتن آنزیم های برملائین، مشکلات پوستی زیادی را درمان می کند. آب آناناس را روی پنبه ی تمیزی بمالید و روی زگیل های مقعدی بمالید.
عصاره دانه ی گریپ فروت

گریپ فروت یکی از مرکباتی است که آنتی اکسیدان های زیادی دارد و در درمان زگیل مقعدی در طب سنتی جایگاه خاصی دارد. با خوردن این میوه سیستم ایمنی بدن قوی می شود. عصاره ی دانه ی گریپ فروت، خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی دارد. این میوه برای جلوگیری از عفونت های پوستی مفید است. صبح و شب عصاره ی دانه ی گریپ فروت را روی زگیل ها تا درمان قطعی بیماری بمالید.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.