تازه های بیماری ها و اختلالات

نوجوانان اطلاعات پزشكی خود را از كجا بدست میاورند

نوشته شده توسط دكتر مهرداد منصوری در . ارسال در طب نوجوان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مطالعه ای كه به توسط محققین داشنگاه نورث وسترن بر روی 1156 نوجوان با سن 18-13 سال در ایالات متحده انجام شده مشخص گردیده است كه 84 درصد آنها اطلاعات پزشكی خود را از طریق اینترنت بدست میاورند.

حدود یك سوم افراد مورد مطالعه ذكر كرده اند كه اطلاعاتی كه بصورت آنلاین بدست آورده اند بر روی رفتار آنها تاثیر گذاشته است بطور مثال با فهمیدن مضرات نوشابه های گازدار آنر ا كنار گذاشته و یا از ورزش استفاده كرده اند تا با افسردگی مبارزه كنند.

 

همین تحقیق نشان داده است كه مطالبی كه نوجوانان بیشتر در اینترنت به دنبال آن هستند عبارتند از

    فیتنس و ورزش 42 درصد

    تغذیه و رژیم غذایی 36 درصد

    استرس و اضطراب 19 درصد

    بیماری های جنسی 18 درصد

    بلوغ 18 درصد

    افسردگی 16 درصد

    خواب 16 درصد

این بررسی نشان داده است كه نوجوانان به نام وب سایت برای وارد شدن به آن به منظور جستجوی اطلاعات مورد نیاز اهمیت میدهند و سایت هایی با پسوند edu برای آنها مهمتر است. محققین میگویند اینترنت محیط قدرتمندی در آموزش به نوجوانان است ولی یافتن مطالب با ارزش و قابل اطمینان در این دریای گسترده نیاز به مهارت هایی دارد كه باید بتوانیم به نوجوانان خود یاد بدهیم.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.