تازه های بیماری ها و اختلالات

شناسایی موارد مبتلا به سرخک در کشور

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در بیماری کودکان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون بهداشت وزارت بهداشت با ابراز نگرانی از گزارش مواردی از سرخک در برخی استان‌ها و ابتلای ۱۶۴ نفر به این بیماری تا کنون، تاکید کرد: هر کسی که روند واکسیناسیون MMR را تکمیل نکرده، حتما به مراکز بهداشت در سراسر کشور مراجعه کند.

کمال حیدری، معاون وزیر بهداشت و درمان اعلام کرد: تاکنون حدودا ۱۶۴ نفر مبتلا به بیماری سرخک در کشور شناسایی شده است ، باید توجه شود که این بیماری واگیردار است و به احتمال زیاد به افراد بیشتری سرایت می‌کند.

کمال حیدری، معاون وزیر بهداشت در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، درخصوص شیوع سرخک در کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته موفق به اخذ گواهی حذف سرخک از سازمان جهانی بهداشت شد، اما متاسفانه همزمان با این رویداد، در کشور همسایه‌مان افغانستان بیماری سرخک شایع شد و از طرفی، با توجه به مسائل سیاسی کشور افغانستان و مهاجرت عده زیادی از شهروندان افغانستانی به کشورمان و پراکندگی آنها در نقاط و شهرهای مختلف، برای ما دغدغه خاطر ایجاد کرده است، زیرا در استان های مختلف مواردی از این بیماری گزارش شد و به دلیل حساسیتی که در مورد این بیماری وجود دارد، به طور ویژه به آن پرداختیم.

وی افزود: در این راستا، به تمام دانشگاه های علوم پزشکی هشدار دادیم که در جهت مقابله با این موضوع که تهدیدکننده موفقیت‌مان در عرصه ریشه کنی سرخک در کشورمان است،

علائم اومیکرون از آبریزش تا سردرد

سرماخوردگی

اقدامات لازم را انجام داده و در زمینه تکمیل واکسیناسیون اتباع غیر ایرانی حتما برنامه ریزی کنند، مخصوصا در مناطقی که محل تجمع تبعه غیر ایرانی است، پوشش واکسیناسیون MMR فراهم شده و به صورت فعال واکسیناسیون صورت می گیرد.  

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: همچنین به بخش دولتی و خصوصی دستور آمادگی داده ایم تا در صورت مراجعه افراد مبتلا مراقبت و آزمایشات لازم سریعا انجام شود.

وی گفت: تبعه افغانستانی که قصد رفت و آمد به کشورشان را دارند، توجه داشته باشند که حتما واکسیناسینون‌شان را کامل کرده باشند، زیرا در حال حاضر در کشور افغانستان این بیماری شایع است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی در خصوص شمار مبتلایان به سرخک در کشورمان، بیان کرد: تاکنون حدودا ۱۶۴ نفر مبتلا به بیماری سرخک در کشور شناسایی شده است ، باید توجه شود که این بیماری واگیردار است و به احتمال زیاد به افراد بیشتری سرایت می‌کند. لذا، هر کسی که روند واکسیناسیون MMR را تکمیل نکرده، حتما به مراکز بهداشت در سراسر کشور مراجعه کند. امیدواریم که با وجود تلاش‌هایمان برای مهار این بیماری، مجددا درگیر نشویم.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.