تازه های بیماری ها و اختلالات

 header right fa

کشف نوعی آنتی بادی برای مقابله با تمام گونه‌های کرونا

نوشته شده توسط www.yjc.news در . ارسال در ایمنولوژی وآلرژی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زیست شناسان مولکولی چین ادعا می‌کنند که آنتی بادی ۳۵В۵ می‌تواند با پایدارترین ناحیه ساختار پروتئین S ویروس کرونا ترکیب شود. به گفته دانشمندان، این کشف به ایجاد یک واکسن عمومی کمک خواهد کرد که در برابر همه گونه‌های ویروس کرونا محافظت می‌کند.

نتایج آزمایش‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که مولکول ۳۵В۵ تمام جهش‌های ویروس کرونای را نادیده می‌گیرد و می‌تواند با پروتئین S جهش یافته Omicron نیز ادغام شود.

گزارش شده است که تیمی از پزشکان به سرپرستی پروفسور دینگ کای از دانشگاه سان یات سن در گوانگژو، این آنتی بادی را در خون یک شهروند چینی که از "کووید-۱۹" بهبود یافته بود، کشف کردند.

هدف از این مطالعه به دست آوردن تعداد زیادی سلول B است که آنتی بادی برای ویروس کرونا تولید می‌کنند. مشخص شد که به لطف وجود آنتی بادی ۳۵B۵، موش‌های آزمایشگاهی زنده ماندند و ریه‌های آن‌ها آسیب قابل توجهی ندید.

به گفته دانشمندان، یک واکسن عمومی ابتکاری مبتنی بر این کشف، امکان مبارزه با تمام جهش‌های ویروس کرونا را با اثربخشی بالا در ماه‌ها و سال‌های آینده فراهم می‌کند.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.