انتشار نتیجه کارآزمایی بالینی تأثیر فرآورده‌های طب ایرانی در بهبود مبتلایان به کرونا

نوشته شده توسط www.isna.ir در . ارسال در طب سنتی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مقاله تأثیر مجموعه‌ای از فرآورده‌های طب ایرانی در تسریع بهبود بیماران مبتلا به کرونا در مجله Phytotherapy Research به چاپ رسید.

به گزارش ایسنا، در راستای رویکرد پژوهشی دانشکده طب ایرانی مبنی بر ارائه مطالعات طب ایرانی مبتنی بر شواهد علمی، نتایج مطالعه و کارآزمایی بالینی تأثیر مجموعه‌ای از فرآورده‌های طراحی‌شده بر اساس طب ایرانی (شامل دو کپسول و یک جوشانده) در تسریع بهبود بیماران مبتلا به کرونا، در مجله Phytotherapy Research (با ایمپکت ۵/۸) منتشر شد.

این مقاله، حاصل مطالعه بر روی بیش از ۳۸۰ بیمار مبتلا به کرونا بوده و با مشارکت ۳۷ استاد و پژوهشگر در رشته‌های گوناگون از دانشگاه‌های مختلف کشور و همکاری پنج مرکز علمی و پژوهشی در تهران، اصفهان و کاشان به ثمر نشسته است.

نتیجه این مطالعه، کاهش ۵۰ درصدی زمان بستری بیماران مبتلا به کرونا و تسریع بهبودی را به عنوان پیامد اولیه (Primary outcome) نشان داده است و تأثیر معنادار بر روی ۱۱ مؤلفه از میان ۱۶ مؤلفه مورد سنجش، به عنوان پیامدهای ثانویه (Secondary outcomes) مطرح بوده است.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده طب ایرانی، دکتر مهرداد کریمی، دانشیار طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به عنوان نویسنده اول، دکتر حمید عمادی کوچک، استاد عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به عنوان نویسنده مسئول دوم و دکتر آرمان زرگران، استادیار داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به عنوان نویسنده آخر و مسئول، در نگارش این مقاله مشارکت داشتند.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.